fbpx
YKS

LGS Türkçe Kitap Önerileri

Bu yazıda sizlere 2022-2023 yılında sınava girecek 8. sınıf öğrencileri için kolay, orta ve zor LGS Türkçe kitap önerileri ve/veya kaynak tavsiyelerinde bulunacağız.

8. Sınıf LGS Türkçe Kaynak Kitap Önerileri – Soru Bankası Tavsiyeleri

Liselere Giriş Sınavı (LGS) yaklaşırken son tekrarları yapmak ya da seneye hazırlık olması için şimdiden çalışmaya başlayan öğrenciler, 8. sınıflar için Türkçe kaynak önerisi başlıklı bu yazıyı mutlaka okumalılar.

LGS Türkçe soru bankası önerileri içeriğini yazarken 2022 yılında elimize ulaşan kitapları 15 öğretmenimizle birlikte teker teker inceledik. Hangi kitapların öğrenciye maksimum fayda sağlayacağını belirledikten sonra çeşitli kriterlere göre sıraladık. Bu kitaplar arasından bir liste oluşturduk. Tamamen tarafsız olması açısından çok sayıda öğretmene LGS için önerdikleri kitapların hangileri olduğunu sorduk. Ardından 2021’de LGS sınavına girip derece yapmış öğrencilerle iletişim kurup hangi LGS Türkçe soru bankası kitabını önerdikleri hakkında fikirlerini aldık. Sonuç olarak bu verilerin hepsini bir araya getirerek en iyi LGS (8. sınıf) Türkçe kaynak kitap önerileri listemizi oluşturduk. Kolayorta ve zor sınıflandırması yapabildiğimiz derslerde sınıflandırma yaptık.

Değerlendirme Kriterleri Nelerdir?

LGS Türkçe yardımcı kitaplar seçilirken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu kitaplar tüm konuları kapsamalı ve video çözümlerle desteklenmelidir. Biz de bu yazımızda yer alan tüm kaynakların kazanımlara uygun, video çözüm destekli ve güncel olmasına özen gösterdik.

  • Zorluk seviyesi: Kitabın zorluk seviyesi nedir? Kolay mı? Orta mı? Zor mu?
  • Müfredata uygunluk: Bu kitap, kendisini satın alan öğrenciye fayda sağlayacak mı? Öğrencinin çözdüğü soruların benzerleri MEB’in hazırladığı LGS sınavında karşısına çıkabilir mi? Yoksa hala eski tip sorular mı içeriyor?
  • Yeni nesil sorular: Kitap içerisinde yeni nesil sorular bulunuyor mu? Yoksa tamamen klasik sorulardan mı oluşuyor?

Mozaik Yayınları 8. Sınıf Türkçe Soru Bankası

Mozaik Yayınları 8. Sınıf Türkçe Soru Bankası

8. sınıflar için Türkçe kaynak önerisi yazımızın en tepesinde yer alan Mozaik Yayınları 8. sınıf Türkçe Soru Bankası LGS’ye hazırlanan her öğrencinin mutlaka çözmesi gereken sınavın temelini oluşturan bir kitaptır. Görsellerle desteklenmiş yeni nesil sorularla MEB’in yeni oluşturduğu rotasıyla birebir uyuşan bu kitap sınava hazırlanırken size büyük ölçüde yardımcı olacaktır. MEB kazanımları ve müfredatı doğrultusunda hazırlanan Mozaik Yayınları 8. sınıf Türkçe Soru Bankası deneyimli kadrosu ve öğrenci odaklı üretim prensibiyle her öğrencinin başucu kitabı olmaya aday bir kitap diyebilirim.

Okyanus Yayınları 8. Sınıf Master 4’lü Soru Bankası Seti

Okyanus Yayınları 8. Sınıf Master 4'lü Soru Bankası Seti

8. sınıflar için Türkçe kitap önerisi listemize içerisinde paragraf soru bankası kitabını barındıran Okyanus Yayınları ile devam ediyoruz. 8. sınıf Master 4’lü Soru Bankası seti kesinlikle çözülmesi gereken ve en çok satan kitaplar arasında diyebilirim. Yeni nesil sorularıyla iyi bir rehber olan bu kaynak Türkçe dersinin en önemli taşını oluşturan paragraf sorularını hızlı ve en iyi şekilde çözebilmek için kaliteli bir pratik alanı sunmaktadır. LGS’de en kritik noktalardan birini oluşturan paragraf sorularında başarı elde edebilmek için iyi bir kaynak ve yeterli soru miktarına sahip olmak önemlidir. Bu konuda istediğiniz noktaya gelebilmek için bu kitaptan yararlanabilirsiniz.

MUBA Yayınları 8. Sınıf Mutlak Başarı Türkçe Soru Bankası

MUBA Yayınları 8. Sınıf Mutlak Başarı Türkçe Soru Bankası

YKS alanında da çıkardığı kitaplarla adından söz ettiren MUBA Yayınları LGS konusunda da kaliteli kitaplar çıkaran yayınevlerinden biridir. MEB’in hedeflediği kazanımlar doğrultusunda hazırladığı kitapta hem dil bilgisi konuları bakımından eğitici sorular içerirken hem de paragraf soruları bakımından ne çok uzun ne çok kısa sorularıyla sınava hazırlanırken çözülmesi gereken kitaplardan birini oluşturmaktadır. 8. sınıflar için Türkçe kitap önerisi listesinde en iyi kaynaklardan biri olan MUBA Yayınları 8. sınıf Mutlak Başarı Türkçe Soru Bankası LGS sınavına hazırlanırken kesinlikle çözülmesi gereken kitaplardan diyebilirim.

OKYANUS Yayınları 8. Sınıf Türkçe Master Soru Bankası

OKYANUS Yayınları 8. Sınıf Türkçe Master Soru Bankası

Görseli bol olan soru tercihleriyle daha çok karşımıza çıkan Okyanus Yayınları LGS alanında en çok satan kitaplardandır. Çözerken hem müfredatı kontrol edebileceğiniz hem de konu eksikliklerini rahatça tespit edebileceğiniz sisteme sahip olan bu kitap 8. sınıfta çözülecek kitaplar arasındadır.

Nitelik Yayınları 8. Sınıf Süper Türkçe Yeni Nesil Soru Kitabı

Nitelik Yayınları 8. Sınıf Süper Türkçe Yeni Nesil Soru Kitabı

Listenin sonunda yer alan Nitelik Yayınları 8. Sınıf Süper Türkçe Yeni Nesil Soru Kitabı hem YKS için hem LGS için hazırladıkları eşsiz soru havuzuyla pek çok şey öğretecek olan bu kitap hem Matematik hem de Türkçe alanında iddialı bir yayınevi diyebilirim.

Yazar: Melek Kurnazarslan

unirotam

https://www.unirotam.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu