fbpx
LGS

LGS İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Deneme Önerileri

8. sınıf öğrencilerinin LGS’ de başarılı olmaları için MEB eğitim – öğretim programına tamamen uygun, yeni nesil ve kaliteli sorular çözmeleri büyük önem taşıyor. Tüm bu kriterlere uygun olarak sizin için LGS İnkılap Tarihi deneme önerileri listesini hazırladık.

LGS İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Deneme Önerileri

Bu yazıda sizlere MEB’in yayınladığı örnek sorularla benzer sorular içeren, birbirinden kaliteli LGS İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük deneme tavsiyelerinde bulunacağım. Listedeki denemeleri seçerken çıkmış LGS sorularıyla benzerlik, zorluk düzeyi, yeni nesil soru içerme miktarı gibi faktörleri dikkate aldım.

Mozaik Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 20’li Deneme

LGS İnkılap deneme önerileri listemizin başında Mozaik Yayınlarının İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 20’li denemeleri var. Bu denemeler yeni nesil ve LGS formatına bire bir uyumlu – kaliteli sorular içeriyor. Her denemenin başında denemedeki soruların sırasıyla hangi konudan olduğu belirtilmiş. Denemelerin sonunda ise hangi soruyu yapamadığınıza göre Mozaik Yayınlarının İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük soru bankasının ilgili sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Böylece denemeleri çözerek tespit ettiğiniz eksiklerinizi soru bankasından ilgili testleri çözerek gidermiş oluyorsunuz ve netlerinizin artmasını sağlıyorsunuz. Ayrıca her denemenin başında denemeyi kaç dakikada çözmeniz gerektiği de belirtilmiş. Bu sayede netlerinizi artırmanın yanında hızınızı da artırma fırsatı yakalıyorsunuz.

Ses Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 20’li Deneme

Ses Yayınlarının “Desibel” serisine ait İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük denemeleri, beceri temelli görsel okuma ve yorumlama soruları içeren 20 adet 1. dönem sonu denemesinden oluşuyor. Her denemenin başında deneme analiz tablosu bulunuyor. Bu tablolarda her sorunun hangi üniteye ait olduğu ve bu üniteden hangi kazanımı sorgulamaya yönelik kurgulandığı belirtilmiş. Bu tablo sayesinde öğrenciler yapamadıkları sorunun hangi konudan olduğunu rahatlıkla tespit edip eksiklerinin analizini yapabiliyorlar.

Denemelerin sonundaki “Kendimi Değerlendiriyorum” kısmında her soru için öğrencilerin bu soruyla ilgili eksiklerini nasıl telafi edecekleri de belirtilmiş. Örneğin “Ses Yayınlarının “Koro” serisinden Konu Öğrenme Föyü 1’i tekrar et ve ÜDF 1’i çöz.” şeklinde öğrencilere eksiklerini nasıl giderecekleri konusunda yol gösterilmiş.

Öğrenciler “Dijitalim Öğrenci” uygulamasını indirerek kendilerini bireysel olarak değerlendirebiliyorlar, toplu değerlendirme için de öğretmenler “Dijitalim Öğretmen” uygulamasını kullanabiliyor. Böylece öğrencilerin genelin içindeki durumu ve sıralaması tespit edilerek LGS için sağlıklı bir değerlendirme yapılabiliyor.

Her denemenin başında, deneme için önerilen çözme süresi belirtilmiş. Bu sayede öğrenciler zamana karşı performanslarını geliştirme fırsatı yakalıyorlar. İnkılap Tarihinden kapsamlı bir eksik taraması yapıp bu eksiklerinizi telafi ederek net artırmak ve soruları daha hızlı çözebilir hale gelmek istiyorsanız bu deneme tam size göre. Dolayısıyla LGS İnkılap tarihi deneme önerisi listemizde 2. sıraya girmeye hak kazanıyor.

Yeni Tarz Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 28’li Deneme

Yeni Tarz Yayınlarının İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük denemeleri 14’ü sarmal 14’ü genel deneme olmak üzere toplam 28 denemeden oluşuyor. Denemeler pratik çek kopar föyler halinde olduğu için taşıması ve çözmesi gayet kolay.

Yeni öğretim programına tamamen uygun kitap; kolaydan zora sıralı ve “Bloom” taksonomisine uygun olarak yani “bilgi, kavrama, uygulama, analiz, sentez, değerlendirme” adımları izlenerek oluşturulmuş. İzlenen bu adımlar ile denemeleri çözen öğrencilerin eleştirel düşünme becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Denemelerde MEB örnek sorularına benzer ve LGS tarzında tablo, grafik ve görsel yorumlama içeren mantık, muhakeme ve akıl yürütme yeteneklerinin aktif kullanılmasını gerektiren sorular bulunuyor. Her denemenin başındaki her sorunun hangi konu ve kazanımla ilişkili olduğunu gösteren tablo sayesinde öğrenciler yapamadıkları soruların hangi konudan olduğunu rahatlıkla tespit ederek eksik analizi yapabiliyorlar.

Av Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 20’li Deneme

LGS İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük deneme önerileri yazıma Av Yayınlarının 20’li denemesi ile devam ediyorum. 1. dönem konularını kapsayan 6 adet sarmal, 2. dönem konularını kapsayan 6 adet sarmal ve tüm yılı kapsayan 8 adet genel olmak üzere toplamda 20 adet deneme alanında uzman yazarlar tarafından öğrenciler için MEB kazanımlarına uygun olarak özenle hazırlanmış.

Kitapta genel denemelerin yanında sadece 1. dönem ve 2. dönem konularını kapsayan sekizer sarmal deneme olması çok hoşuma gitti. Çünkü bu bölümlendirme sayesinde öğrenciler deneme çözmek için tüm konuların işlenmesini beklemek zorunda kalmadan 1. dönem konuları bittiğinde ilk 8 sarmal denemeyi çözerek bu konuların analizini yapabilecekler ve konularda daha sağlam bir şekilde ilerleme fırsatı bulacaklar.

Her denemenin başında denemedeki soruların hangi konuya ait olduğunu gösteren bir tablo ve her denemenin sonunda öğrencilerin denemeyi kaç dakikada çözdüklerini, doğru, yanlış, boş ve netlerini yazabilecekleri bir deneme analiz tablosu bulunuyor. Ayrıca öğrenciler “Dijitalim Öğrenci” uygulamasını indirerek kendilerini bireysel olarak değerlendirebiliyorlar, toplu değerlendirme için de öğretmenler “Dijitalim Öğretmen” uygulamasını kullanabiliyor. Böylece öğrencilerin genelin içindeki durumu ve sıralaması tespit edilerek LGS için sağlıklı bir değerlendirme yapılabiliyor.

İşleyen Zeka Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 35’li Deneme

İşleyen Zeka Yayınlarının İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük denemelerinde, her denemede sorulan ünite sayısı artırılarak ilerlenmiş. İlk iki denemede ilk iki üniteden sorular sorulmuş. Üç ve dördüncü denemelerde ilk üç üniteden sorular sorulmuş. Bu şekilde her denemenin içerdiği ünite sayısı gittikçe artıyor. Son 11 deneme ise genel deneme niteliği taşıyor, bu denemelerde tüm ünitelerden sorular mevcut. Denemeler tamamı MEB öğretim programına uygun, MEB’in hazırladığı sorulara benzer nitelikte, özgün ve kaliteli sorulardan oluşuyor. Ayrıca her denemenin başında, denemeyi çözmek için önerilen süre yer alıyor.

Son Viraj Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 30’lu Deneme

Son Viraj Yayınlarının “Drift” serisine ait İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük denemeleri, tüm konuları içeren 14 denemenin yanında kasım ayı konularına kadar olan 4 tarama, ocak ayı konularına kadar olan 6 tarama ve nisan ayı konularına kadar olan 6 tarama denemesi içeriyor. Böylece öğrenciler deneme çözmek için tüm konuların bitmesini beklemeye gerek kalmadan sene başından itibaren kapsamlı bir analiz yaparak ilerleme fırsatı yakalıyorlar.

Beyin Takımı Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 20’li Deneme

Beyin Takımı Yayınlarının 20’li denemesi PISA/TIMSS tarzı soruların yanında akıl yürütme ve grafik – tablo okuma gerektiren beceri temelli sorular içeriyor. Kitapta 7 Ünite denemesi, 5 Sarmal deneme, 8 de genel deneme bulunuyor. Her ünite için ayrı ayrı deneme hazırlanmış olmasını çok beğendim. Böylece öğrenciler her ünite bittiğinde ilgili denemeyi çözerek ayrıntılı bir konu analizi yapabilecekler ve bu durum LGS’ nin yanında okuldaki yazılılarına hazırlanmalarını da kolaylaştıracak. Her denemenin başında denemedeki soruların hangi konulara ait olduğu tek tek belirtilmiş. Böylece öğrenciler yapamadıkları sorulardan hareketle eksik oldukları konuları rahatlıkla tespit edebilecekler.

Bu yazıda sizlere birbirinden kaliteli 7 LGS İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük deneme önerisinde bulundum. Denemelerin hazırlanış biçimlerini ve içeriklerini sizler için inceledim. Umarım yazım faydalı olmuştur. Soru ve önerilerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Başka bir yazıda görüşmek üzere, hoşça kalın!

Gül Naz Babaoğlan
2021 YKS Türkiye 523.sü

unirotam

https://www.unirotam.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu