fbpx
LGS

LGS İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Kitap Önerileri

LGS’ ye çalışma süreci, öğrencilerin hedefledikleri liseyi kazanabilmeleri için çok önemli. Bu süreçte kaliteli soru bankalarıyla buluşmaları, öğrencilerin sınava kendilerine emin bir şekilde hazırlanmalarını sağlıyor. İşte bu yüzden, 7. Sınıftan 8. Sınıfa geçen öğrencilere rehber niteliğinde bir “8. Sınıf LGS İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük soru bankası önerileri” listesi hazırladık.

8. Sınıf LGS İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Kitap Önerileri – Soru Bankası Tavsiyeleri

Bu listedeki soru bankalarını seçerken kitaplardaki soruların MEB öğretim programına, MEB’in yayınladığı örnek sorulara ve LGS tarzına uygunluğuna ayrıca kitapların düzeylerine, yeni nesil beceri temelli soru içerme miktarlarına ve çıkmış LGS sorularıyla benzerliğine dikkat ettik.

Mozaik Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası

Mozaik Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası

LGS İnkılap Tarihi soru bankası önerileri listemize Mozaik Çözülebilir Yeni Nesil 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası ile başlıyoruz. Bu kitabı çözerken mantık ve muhakeme becerilerinizi etkin kullanmanızı gerektirecek ve bu becerilerinizin geliştiğini göreceksiniz. Kitaptaki sorular LGS ile birebir uyumlu ve sizi gereksiz yere zorlamayacak, kaliteli sorular.

Kitap, kazanım testleri ve konu değerlendirme sınavları olmak üzere iki tip testten oluşuyor. Kazanım testleri, her ünitenin başında bulunan mor testler. Bu testlerde MEB’in kazanımları dikkate alınarak her kazanım için ayrı ayrı yeni nesil sorular hazırlanmış. Her ünitenin sonundaki turuncu testler ise konu değerlendirme sınavları. Burada tamamen LGS mantığına, soru ve dağılımına göre hazırlanmış 20 soruluk bir sınav ile bütün konuyu pekiştirmiş olmanın yanında konuyu ne kadar kavradığınızı da ölçebiliyorsunuz.

İşleyen Zeka Yayınları Yörünge Serisi 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası

İşleyen Zeka Yayınları Yörünge Serisi 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası

İşleyen Zeka Yayınlarının İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük soru bankasında bizleri ilk olarak “Notlarım” bölümü karşılıyor. Bu kısım, soruların kolay çözülebilmesini sağlayan püf noktaları içeriyor. “Notlarım” kısmından sonra gelen, tam hücreleme sistemi ile hazırlanmış nitelikli ve özgün sorulardan oluşan “Testler” bilgilerin pekiştirilmesini ve kalıcı öğrenmenin artırılmasını sağlıyor. Her testte yer alan QR kod ve mobil test ile öğrenciler çözemedikleri soruların video çözümüne kolaylıkla ulaşabiliyorlar.

Testlerin hemen ardından “Uygulama” bölümleri geliyor. Bu bölümler öğrencilerin konuyu tam olarak kavramasını sağlıyor. Ünite sonlarında yer alan “Ünite Değerlendirme Testleri” öğrencilere kazanımları birleştirerek yorumlamayı ve bilgiyi kullanmayı öğretiyor. Kitabın sonunda yer alan branş denemesi görevi gören “Denemeler”, tarama niteliğinde hazırlanmış olup bir önceki denemenin konularını içeriyor.

Önerilen içerik: LGS İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Deneme Önerileri

Son Viraj Yayınları Drift Serisi 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Fasikülleri

Son Viraj Yayınları Drift Serisi 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Fasikülleri

Kitapta Bloom taksonomisine uygun olarak “bilgi-kavrama-uygulama-analiz-sentez-değerlendirme” aşamalarını içeren konu özetleri yer alıyor. “Bilgi Hazinem” bölümünde ilgili kazanımın konu özeti yapılıyor. Sonrasında yalnızca anlatılan konuyu içeren uygulama verilerek o konunun kavranması sağlanıyor. Arkasından gelen kavrama testlerinde anlatılan konu pekiştiriliyor. Zorluk düzeyi kavrama testinden daha yüksek olan “analiz-sentez” testinde ilgili kazanımla ilgili mantık-muhakeme içeren sorular yer alıyor. Ardından “Ünite Değerlendirme” testinde üniteyle ilgili tüm kazanımlar analiz edilerek eksiklerin belirlenmesi sağlanıyor. ”Fasikül Tarama” testlerinde ise fasikülde yer alan tüm konuların analizi yapılıyor.

Kitaptaki PISA/TIMSS sayfaları bu sınavlarda çıkmış sorulara benzer sorular içeriyor. Kitaptaki yazılı sınavları sayesinde öğrenciler okulda yapılacak sınavlara en iyi şekilde hazırlanma fırsatı buluyor. Ayrıca kitapta fasikülün bitirildiği tarihe kadarki konulardan oluşan bir deneme sınavı yani “Kazanım Değerlendirme Sınavı” da bulunuyor.

Beyin Takımı Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası

Beyin Takımı Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası

Beyin Takımı Yayınları yeni nesil sorularla oluşturdukları bu eserde yeni nesil sorulara yer vererek bunların nasıl çözüleceğini öğretmeyi amaçlamışlar. Bunun için de kitapta şu bölümlere yer verilmiş:

  • Rehberlik” bölümünde soruların daha kolay anlaşılması ve yorumlanması için yöntemler anlatılmış. Kazanım merkezli hazırlanan bu eserde her ünitenin kazanımları tek tek işlenmiş.
  • Kazanımın Şifresi” bölümünde kazanımla ilgili soruların kolay bir şekilde çözülmesinin yöntemleri üzerinde durulmuş, Önemli ipuçları verilerek soruların daha kısa süre içerisinde ve doğru olarak çözülmesinin yolları gösterilmiş.
  • Örnek Soru” bölümünde daha önce sınavlarda çıkmış sorulara yer verilmiş. Ayrıca sorunun altında ayrıntılı çözümüne de yer verilmiş.
  • Kazanım Testi” bölümünde sadece o kazanımla ilgili sorulara yer verilerek kazanımın tam olarak öğrenilmesi amaçlanmış. Bu sayede o kazanımla ilgili çıkabilecek tüm soru tiplerini öğrencinin görmesi sağlanmış.
  • Ünite Testi” bölümünde daha önce işlenen kazanımların iyice içselleştirilmesi amaçlanmış. Bol miktarda soruyu içeren bu bölümde özellikle birkaç kazanımla ilgili olan soru tiplerine sıkça yer verilmiş.

Kitabın çok iyi düşünülmüş bir tasarımı var, ayrıca yeni nesil ve kaliteli sorular da içeriyor olması kitabı vazgeçilmez kılıyor. Dolayısıyla LGS İnkılap kitap önerileri listemize girmeye hak kazanıyor. Çözmenizi öneririm.

Av Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası

Av Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası

  • Kitabın ünite başındaki yeşil bölümler, konunun temelden üst seviyeye tam olarak anlaşılması için hazırlanmış öğretici ve pekiştirici etkinliklerden oluşuyor. Bu etkinlikler, öğrencilerin konuyu kavramanıza yardımcı olması için tasarlanmış.
  • Kitabın mavi bölümleri, öğrencilerin bilgilerini ölçecek ve eksiklerini görmelerine yardımcı olacak başlangıç düzey konu kazanım testlerinden oluşuyor. Bu testler, öğrencilerin güven kazanmasını sağlayacak ve üst düzey yeni nesil sorulara geçişlerini de kolaylaştıracak.
  • Kitabın sarı bölümleri, öğrencileri yoğun ve kapsamlı düşünmeye yöneltecek yeni nesil sorulardan oluşuyor. Bu sorular sayesinde öğrenciler LGS seviyesindeki durumlarını görebilecek ve çalışmalarını ona göre yönlendirebilecekler.
  • Kitabın turuncu bölümlerinde öğrencilerin son bir tekrar yapmasını sağlayacak ev ödevi etkinlikleri ve kazanım testleri bulunuyor. Kitaptaki bol etkinlik ve soru çözümleri öğrencilerin konu hâkimiyetini artıracak, LGS hazırlığında emin adımlarla yol almalarını sağlayacak.
  • Kitabın mor ADS (Akıllı Değerlendirme Sınavları) bölümlerinde ise öğrenciler özenle hazırlanmış, tamamı yeni nesil ve her biri yirmişer sorudan oluşan testleri çözerek tam bir LGS deneyimi yaşayacaklar.

Bes Yayınları Ulti 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası

Bes Yayınları Ulti 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası

Bes Yayınları Ulti Serisi 8.Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası, LGS’ye temel oluşturma ve LGS hazırlık için beceri temelli, yeni nesil sorulardan oluşuyor. Kitap üzerindeki QR kod okutularak soruların video çözümlerine erişilebiliyor.

Kitap, hücrelenmiş konu testleri içeriyor. Bu testler iki ayrı renk ile sınıflandırılmış. Kitapta mavi renkli kazanım testlerinden sonra mor renkli ulti testler yer alıyor. Ulti testleri, kazanım testlerindeki konuların tamamına ulaşarak bölüm değerlendirmesi yapmanıza olanak sağlıyor.

Bu yazıda sizlere birbirinden kaliteli 6 tane LGS İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası önerisinde bulunduk. Umarım yazımız sizler için faydalı olmuştur. Soru ve önerilerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, hoşça kalın!

Gül Naz Babaoğlan
YKS 2021 Türkiye 523.sü

unirotam

https://www.unirotam.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu